Környezetkímélő tippek szépségápoláshoz – amikkel magadnak is jót teszel
Végtelen mennyiségű szemetet tud termelni egy ember a szépségápolás során: vattakorongok, kiürült tubusok és tégelyek, miközben számos termék eleve szennyező molekulákat tartalmaz. Most olyan tanácsokat hoztunk, amelyek segítenek, hogy a környezetre felelősebb, odafigyelőbb szépségápolási rutint építhess fel, amivel ráadásul még a saját szépségednek és egészségednek is jót teszel.
Kencék VS. táplálkozás és pihenés: a környezetkímélő szépségápolás belülről indul
Érthető, hogy egy „külső problémát” kívülről akar megoldani az ember, vagyis, ha a bőr állapota nem tetszik, akkor felken rá valamit… Viszont jó, ha tudod, hogy a bőr is egy szerv, méghozzá a legkiterjedtebb. Éppen ezért, ha szép bőrt szeretnél, annak ápolását az életmóddal kell kezdeni. És, hogy-hogy nem, egy kis odafigyeléssel még a környezetet is óvhatod.
#1. Megfelelő mértékű vízfogyasztás – a műanyag flakonos ásványvizeket azonban cseréld hidratáló tisztított vízre! Fogyaszd kulacsból, és máris sokkal csekélyebb mértékben termelsz majd műanyagszemetet.
#2. Étkezés – a szervezetnek a lokálisan fellelhető, szezonális ételek, gyümölcsök, zöldségek fogyasztása a legjobb. Vagyis, akkor lesz a bőröd is ereje teljében, ha figyelsz rá, hogy itthon megtermő, az év adott szakában aktuális terméseket fogyassz. A megfelelő rostbevitel nélkülözhetetlen az anyagcseréhez, a zöldségek és gyümölcsök pedig kellően gazdagok antioxidánsban ahhoz, hogy a bőrödet károsító szabadgyökökkel is fel tudják venni a harcot.
A bőr szépségének megőrzéséhez pedig kerülendő a túlzott tejtermék-fogyasztás, a finomított szénhidrátok bevitele, az alkohol és a dohányzás. Utóbbi a csikkek és a füst miatt egyébként is durva környezetszennyező, így a saját egészséged és szépséged megőrzése mellett, ezért is megéri letenni…
#3. Pihenés – számos kutatás bizonyította már, hogy a túl kevés alvás és pihenés igencsak csúnya nyomokat hagyhat az arcon, illetve a túlsúlyt is táplálja. Aki többet és jobban alszik, annak kevesebb kence kell, aki kevesebb kencét használ, kevesebbet szemetel – ilyen egyszerű a képlet. A környezetkímélő szépségápolás jegyében, válassz természetes segítséget a több és magasabb minőségű alváshoz. Ilyenek például:
- citromfű-tea: a természetesen nyugtató hatású gyógynövény segít, hogy mélyebben, nyugodtabban aludj;
- bizonyos jógagyakorlatok: este intenzív mozgás már semmiképp sem ajánlott, de egy könnyű nyújtó gyakorlat-sorozattal segítheted a jobb alvást;
- cserélj párnát: mind a tollas, mind a szintetikus változatok gyűjtik a kórokozókat, amelyek aztán kedvezőtlenül hatnak az alvásminőségre. A Szénafüvek tönkölypelyva-töltetű párnák ezzel szemben antibakteriálisak, és még a nyakadat is megfelelően tartják. Kiegészítve alvássegítő gyógynövényes keverékekkel extra hatékony segítői a mély, nyugodt álomnak.
Nyomós szappan, tusfürdő és arctisztító helyett természetes csomagolású natúr szappan
A szappan több, mint tilos a bőrre, ha nem akarod teljesen kiszárítani – kivéve, ha természetes, hidratáló összetevőkkel rendelkező szappanról van szó. Tehát kézműves termékről, nem közönséges bolti verzióról. Ráadásul, ha papírcsomagolásban van, nem termelsz felesleges műanyagszemetet sem úgy, mint a tubusos verziókkal.
Fogpor vagy fogtabletta – fehérebb fogak a környezetkímélő szépségápolás jegyében
A fogpor vagy fogtabletta még nem kifejezetten elterjedt, pedig a klasszikus fogkrémeknél egészségesebb megoldást jelent mindkettő, és még a fogaknak is jobbat tesznek. Ezek a természetes összetevőjű, ásványi alapú polírozók a zománc felsértése nélkül végeznek alapos munkát. Használd 3–4 alkalommal nemcsak magában, hanem szódabikarbónával is elkeverve a fogport, hogy ne csak fogkő-mentes, de hófehér is legyen a végeredmény. A zárható tégelyt elmosva később bármire fel tudod használni.
Vattapamacs helyett biopamut mosható változat
Az eldobható korongok ideje lassan talán lejár; válassz te is inkább mosható verziót a smink eltávolításához. Így, ha a kedvenc tubusos sminklemosódról nem is tudsz lemondani, ezzel egy kicsit kompenzálhatsz… A pamut alapanyag ráadásul érzékeny bőrre is alkalmazható.