Ezt az 5 lépést tedd meg, ha fáj a fejed!
Folyamatosan frontok jönnek-mennek felettünk, napkitörések tarkítják az univerzumunkat, miközben itt a szokásos tavaszi fáradtság is, a hosszú-hosszú hideg időjárást követő felmelegedéssel. Ez az arra érzékenyeknél fejfájáshoz vezethet, mi pedig 5 segítő lépést hoztunk erre az esetre!
#1. lépés, ha fáj a fejed: fogadd el a fájdalmat!
Amikor az embernek valamije fáj, akkor minden erejével azon van, hogyan tudná végre-valahára elmulasztani, egyetlen percet sem akar a fájdalmakkal átitatott állapotban tölteni. Azonban a fejfájás nagyon sok esetben a belső feszültségből keletkezik, főleg migrén esetén igaz ez. Amikor nagyon belepörögsz egy-egy dologba, akkor jelenik meg könnyedén ez a kellemetlenség is; ha pedig erővel nekiugrasz, hogy márpedig elmulasztod, csak a feszültséget mélyíted el még jobban.
A fejfájást úgy lehet legkönnyebben elfogadni, hogy nem akarsz küzdeni a fájdalom ellen. Kb. annyit mondasz magadnak, hogy „rendben, ez most fáj”. Ez a könnyed lelkiállapot sokkal többet segít az ok megszűntetésében, mint gondolnád! (Mert ugye, a fájdalomcsillapító csak a tünetet fedné el…)
#2. lépés, ha fáj a fejed: hidratálj!
A fejfájás leggyakoribb oka a túl kevés vízivás. Igyekezz napközben jobban odafigyelni a megfelelő mértékű folyadékbevitelre, és ha úgy érzed, hogy közeledik a vész, akkor igyál meg kb. 3–4 dl tiszta vizet. Ezt szinte rögtön érezni fogod, ahogy szétárad a testedben, és feltölti a dehidratált sejteket.
A vízivás nélkülözhetetlen egyébként a megfelelő szellemi teljesítményhez is. Ha nem iszol eleget, az agyad lassabban jár, nehezebben jönnek a kreatív sugallatok és gyors megoldások egy-egy helyzetben. Emellett pedig a fizikai teljesítmény is csökken, a közérzet pedig romlik. Szóval, egy szó, mint száz: hidratálj!
#3. lépés, ha fáj a fejed: változtass a bőrápolási rutinodon
Igazából ez a lépés inkább a megelőzést segíti, de ha éppen fáj a fejed, akkor motiváltabb vagy a változtatások beiktatására is 🙂 A bőrápolásnak alapvetően nincs köze a fejfájáshoz, viszont a gyakori homlokráncolásnak igen, hiszen ezzel folyamatosan terheled az izmaidat azon a tájékon, a migrén pedig jellemzően az artériás izomzat görcsével indul. Sokan választanak botoxot a fejfájások visszaszorítására, azonban az izomzat lebénítása egy durva idegméreggel nem biztos, hogy a legjobb megoldás…
Azonban vannak olyan hatóanyagok, amelyek „botox jellegű” hatást gyakorolnak a bőrre, vagyis segítenek kissé zsibbasztani az arc izmait. Ezzel azt érik el, hogy kevesebbet fogod „rángatni” az arcod, hosszabb távon pedig, az ellazultabb homlokból kevesebb alkalommal indul majd el a migrén is. Erre kutatások egyelőre nincsenek, de bizonyos szérumok használata esetén tapasztalati úton egyre többen számolnak be hasonló, kellemes mellékhatásokról. A legjobb hatóanyag erre az izmokat lazító, kissé zsibbasztó argireline, ami egy kimondottan kellemes anti-aging hatású, a mimikai ráncokat célzó peptid.
#4. lépés, ha fáj a fejed: engedd be a levegőt!
Szellőztess, mert a fáradt levegő belélegzése nem tesz jót… Ha migrént nem is, apróbb fejfájást, kis „zsibbadás-jellegű” kellemetlenségeket előidézhet. Ha nem tudsz szellőztetni, mert pl. a kollégád, akivel egy irodában dolgozol, ezt nem szeretné, tarts szünetet, és levegőzz.
A szabadban lét során pedig végezz légzőgyakorlatot, amelyekkel nemcsak tiszta oxigént juttatsz a fejedbe, hanem még el is tudod lazítani magad valamelyest. Végy lassan egy nagy levegőt, 5 másodpercig számolva, majd 8 másodperc alatt engedd ki. Ezt ismételd meg ötször.

Gyógynövényes sópárna 4‑féle gyógynövény keverékével
#5. lépés, ha fáj a fejed: tedd a Szénafüvek sópárnádat a hűtőbe, majd…
Fogd meg a kősóval töltött, 4 gyógynövény keverékét tartalmazó párnádat, hűtsd le kb. 20 perc alatt, majd dőlj hátra, és tedd a homlokodra, vagy a fájó részre. Kb. 15 percet tölts el így, lehetőleg befeszülés helyett ellazulva, pihenve, relaxálva. Ha nem lenne elég ennyi idő, nyugodtan ismételd!
A 4 féle gyógynövény és a kősó együttes hatásai lehűtve segítik a fájdalom mérséklését népi megfigyelések alapján. Ez hűsítő és ellazító hatásaiknak köszönhető elsődlegesen 🙂
Nincs még Szénafüvek 4 gyógynövényes sópárnád? Sebaj, IDE kattintva be tudod szerezni!