Ünnepeljen húsvétkor tested-lelked! (Akkor is, ha nem vagy vallásos)
A húsvét a kereszténység legnagyobb ünnepe – bizony, nem a karácsony az! – azonban akkor is van mit ünnepelni, ha nem vagy kifejezetten vallásos. (Vagy netán más módon vagy hívő.) A húsvét számodra is tartogathat ünnepet, örömöt, rituálét, és nemcsak a sonka-tojás-kiscsibe-kisnyuszi tengelyen, hanem egyéb testi-lelki értelemben is.
Ahogy a húsvét vallási értelemben véve a feltámadás ünnepe, Jézus feltámadásáé, addig egyben a tavasz eljövetelének, a természet feltámadásának is időszaka. A nem, vagy nem hagyományos értelemben vallásos emberek ilyenkor a természet újraéledését ünneplik, ünnepelhetik, hiszen a keresztény kultúrkör jól ismert hagyományai mellett, különféle természeti, ha úgy tetszik, „pogány” megközelítések is tartoznak ehhez a szezonhoz.
Hangold a tested az ünnepre, az újraéledésre!
Ha 40 napos böjtöt nem is tartottál, az ünnep eljöveteléig – vagyis, cikkünk megjelenésétől számolva nagyjából 1 héten át, tarts böjtöt! Ennek testi és szellemi hozományai egyaránt lesznek, nézzük csak, mik:
- a böjtölés leveszi az emésztőrendszerről a terhet,
- ezzel segít, hogy az emésztésed regenerálja magát, egészségesebben működjön,
- míg mentálisan önuralomra, tudatosságra késztet,
- a várakozás pedig segíti a megújulásra való hangolódást.
Hatékony és könnyedén tartható böjt-változat az intermittent fasting, azaz időszakos böjt, amely során a három főétkezésből egyet elhagysz, és egy hosszabb, 16–20 órás időablakban nem eszel semmit.
Amit szabad: vizet és üres teát, illetve feketekávét inni, illetve egy jó alaposan kifőzött csontleves leszűrt, tiszta levét is ihatod – utóbbi csodásan regenerálja az emésztőrendszert, a bélbolyhokat.
Az időszakos böjtből vagy a vacsorát, vagy a reggelit célszerű elhagyni. Ha a vacsora átugrása mellett döntesz, akkor éjjel pihen az emésztésed. Ha ez nagyon nem tartható, akkor persze a reggeli elhagyása is megoldás. Ami fontos, hogy az utolsó étkezést követően, ne egyél 15–18 órán keresztül! Például:
Ebédelsz 1‑kor,- uzsonnázol 4‑kor,
- legközelebbi étkezésed, a reggeli időpontja reggel 9 legyen, így 17 óra telik el.
Vagy
- Ebédelsz 1‑kor,
- uzsonnázol 4‑kor,
- vacsorázol 7‑kor,
- legközelebbi étkezésed a következő 1 órai ebéd legyen, így 16 óra telik el.
Hangold a lelked a megújulásra – önreflexióval
Önreflexió során az ember kívülről vizsgálja magát, a viselkedését, a tulajdonságait, életeseményeit, és következtetéseket von le. Az önismeret és személyiségfejlődés fontos lépcsője, az individuális megújulás része.
Keress magadban egy olyan tulajdonságot, amelyen szeretnél alakítani, formálni. Nem mondunk példákat, hiszen Te tudod, mi az, amit szívesen megváltoztatnál magadban. Fontos azonban, hogy ne azért változz, mert „jobb ember” akarsz lenni és másoknak meg szeretnél felelni, hanem azért, hogy Te magad jobban érezd magad. Senki nem tudhatja biztosan, mit jelent jó embernek lenni, és senki nem dönthet arról helyetted, milyennek is kéne lenned 🙂
- Miért kellemetlen számodra?
- Miért érzed úgy, hogy jobb lenne átalakítani?
- Milyen kellemetlen érzéseket, élményeket, eseményeket okozott már?
Húsvétot követően pedig, folyamatosan és tudatosan dolgozz a változáson, a számodra kellemetlen tulajdonságod átformálásán.
A lelki megnyugváshoz, tiszta lélekhez és lélegzetvételhez hívd segítségül a Szénafüvek Manufaktúra gyógynövényes párnáit is! Illatuk, ellazító hatásaik segítenek a testi-lelki töltődésben.